Książki dla dzieci – jakie z nich będą dobre dla 6 latków?

Nic nie rozwija umysłu tak jak czytanie książek, zwłaszcza w młodym wieku. Pozwalają one przenosić się do zupełnie innych światów i zdecydowanie działają na wyobraźnię. Jej poszerzanie wpływa pozytywnie na zdolności adaptacyjne, co może polepszyć jakość życia w przyszłości. Właśnie dlatego warto kupować książki dzieciom, ale trzeba pamiętać o tym, aby były one odpowiednie do ich wieku. Jakie pozycje okażą się dobrym wyborem dla 6 latków?

Gdzie kupować książki dla 6 latków?

Książki dla dzieci są dostępne w wielu miejscach, ale zdecydowanie nie wszędzie będą to sprawdzone i właściwe tytuły. Ze względu na to najlepiej sięgać po książki w cenionych księgarniach, również tych internetowych. Posiadają one bogate zbiory wszystkich lektur, a w tym książki dla 6 latka do nauki, które z pewnością zainteresują nie tylko rodziców, ale przede wszystkim ich pociechę. Będą to zarówno utwory uniwersalne, jak i te skierowane konkretnie do dziewczynek lub chłopców.

Dobra książka dla 6 latka – po czym ją poznać?

Książki dla 6 latków powinny być proste w przekazie, co oznacza, że nie może znajdować się w nich zbyt dużo tekstu. Zamiast niego strony muszą obfitować w kolorowe obrazki. To one w największym stopniu wpływają na wyobraźnie dziecka. Warto zadbać o to, aby były to książki zawierające przydatne informacje, a więc na przykład te związane z przyrodą czy codziennym życiem. Wówczas mały człowiek bez wątpienia nauczy się czegoś, co zintensyfikuje jego rozwój i zaprocentuje w dorosłym życiu.

Przykłady ciekawych książek dla dzieci w wieku 6 lat

Doskonałym wyborem dla 6 latka będą książki przeznaczone do nauki czytania. Oprócz nich warto zwrócić uwagę na pozycje takie jak:

– “Brzechwa dzieciom” – książka zawiera najpopularniejsze wiersze Jana Brzechwy, które są uwielbiane przez najmłodszych.

– “Proszę mnie przytulić” – książka opowiadająca historię dwóch niedźwiedzi. Jej motywem przewodnim jest przytulanie, które potrafi rozwiązać wiele problemów.

– “To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci” – z tej książki 6 latek nauczy się, jak dbać o rośliny. Dzięki przystępnej formie będzie mógł poznać ogród od podszewki.

To tylko przykłady, a w księgarniach dostępna jest cała masa podobnych pozycji. Warto je przejrzeć i spośród nich wybrać te najlepsze dla własnego dziecka. 

Daniel

View more posts from this author